Nowości produkcyjne w zakresie instalacji tworzywowej PPR

ASPOL FV

(dotyczy cennika obowiązującego od 01.04.2017)

 

Szanowni Państwo, wraz z aktualizacją cennika instalacji tworzywowych PPR Aspol FV informujemy o innowacjach produktowych w ramach dotychczasowej polityki produktowej:

 

1. Rura PPRCT UNI – rura „cienkościenna” wykonana z granulatu PPRCT, idealna do dystrybucji zimnej, ciepłej wody użytkowej oraz sprężonego powietrza. Najnowsza kategoria granulatu pozwala na zastosowanie cieńszych ścianek i tym samym zwiększenie wewnętrznych przekrojów rur Aspol FV (wzrost przepływu o 37%, redukcja grubości ścianki rury o 28% w relacji do rury PPR Pn 16).

Zastosowanie: 20oC/1.6 MPa – 60oC/0,8 MPa

2. Rura PPRCT HOT – rura „cienkościenna” wykonana z granulatu PPRCT, idealna do dystrybucji zimnej i ciepłej wody użytkowej oraz niskotemperaturowego systemu c.o. Najnowsza kategoria granulatu pozwala na zastosowanie cieńszych ścianek i tym samym zwiększenie wewnętrznych przekrojów rur Aspol FV. Optymalizujemy tym samym relację średnicy zewnętrznej rury do przypisanej temu parametrowi wartości przepływu czynnika i redukcji oporów hydraulicznych.

Zastosowanie: 20oC/2.0 MPa – 70oC/1,0 MPa

3. Rura PPRCT FASER HOT - rura „cienkościenna” PPRCT stabilizowana włóknem szklanym, idealna do dystrybucji ciepłej wody użytkowej oraz niskotemperaturowych systemów c.o. Najnowsza kategoria granulatu pozwala na zastosowanie cieńszych ścianek i tym samym zwiększenie wewnętrznych przekrojów rur Aspol FV. Zwiększa zakres przepływu o 37% w porównaniu z produktem Aspol FV PPR Faser Pn 20 Classic. Zastosowanie: 20oC/2.0 MPa – 70oC/1,0 MPa

 

W ofercie produkcyjnej na rok 2017 pozostaje bez zmian system rurowy zdefiniowany jak następuje:

 

1. Rura PPR Classic Pn 20 – „grubościenna” rura wykonana z PPR w typoszeregu Pn 20 przyjęta do stosowania zarówno przy niskim parametrach temperaturowych i ciśnienia (woda lodowa, woda zimna, c.w.u.) jak również i przede wszystkim w instalacjach o wyższych parametrach pracy tj. w systemach c.o.

2. Rura STABI Faser Classic Pn 20 - „grubościenna” rura w typoszeregu Pn 20 zbrojona włóknem szklanym przyjęta do stosowania zarówno przy niskim parametrach temperaturowych i ciśnienia ( woda lodowa, woda zimna, c.w.u.) jak również i przede wszystkim w instalacjach o wyższych parametrach pracy tj. w systemach c.o.

3. Rura STABIOXY AL Pn 20 - „grubościenna” rura w typoszeregu Pn 20 z płaszczem aluminiowym AL. Rura tlenoszczelna, dedykowana przede wszystkim pracy w instalacjach o wyższych parametrach temperatury jak również ciśnienia.

 

Dodatkowo należy poinformować, iż z uwagi na wprowadzenie ww. innowacji Aspol FV zaprzestała produkcji rur ciśnieniowych PPR dostępnych do tej pory w formule oznaczanej Pn 10 i Pn 16. Pozostają one jednak w sprzedaży do czasu wyczerpania zapasów magazynowych. Produktem równoważnych dla tych parametrów jest obecnie rura PPRCT UNI.

W razie pytań handlowych i technicznych zapraszamy do kontaktu z działem handlowym Aspol FV.

 

Z życzeniami owocnej współpracy,

Marcin Franke

Dyrektor ds. Handlu i Rozwoju

Aspol FV Sp. z o.o.

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.