Jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń znacząco wpływa na komfort i zdrowie mieszkańców, a także odgrywa ważną rolę w prawidłowej eksploatacji budynku. Podstawowym zadaniem układu wentylacyjnego jest zapewnienie odpowiedniej wymiany powietrza w pomieszczeniach, usuwanie nieprzyjemnych zapachów oraz wilgoci z procesów technologicznych. Odpowiednio zaprojektowany, wykonany i użytkowany system wentylacji jest kluczowy dla właściwego funkcjonowania każdego obiektu.

Technologia A-FV WENTYLACJA to kompletny system przewodów rurowych, kształtek wentylacyjnych, urządzeń oraz wszystkich elementów niezbędnych do wykonania układu wentylacyjnego. Rozwiązania te znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie jedno- i wielorodzinnym, a także w obiektach sportowych i użyteczności publicznej.

 

Oprócz sprawnie działającej cyrkulacji powietrza w całym budynku, istotnym aspektem dla każdego użytkownika jest znaczne ograniczenie kosztów ogrzewania budynku. Połączenie produktów A-FV WENTYLACJA - mechanicznego sposobu transportu powietrza z efektywnym odzyskiem energii składa się na technologię WindMaker. Urządzeniem odpowiadającym za poprawną pracę wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła jest rekuperator. Zasada działania centrali wentylacyjnej polega na odzysku energii cieplnej z powietrza wywiewanego z budynku i przekazywaniu jej do powietrza świeżego nawiewanego do pomieszczeń. Dodatkowo zamontowane w rekuperatorze filtry powietrza, znacznie ograniczają przedostawanie się z zewnątrz wielu alergenów. Rozwiązania te mogą być nieodzowne w walce z powszechnie dziś występującymi alergiami.

Rekuperatory serii WindMaker są jednymi z najbardziej dopracowanych urządzeń w swojej klasie pod względem technicznym, funkcjonalnym oraz wizualnym. Omawiana seria rekuperatorów jest dedykowana do małych oraz średnich instalacji. Każdy rekuperator jest w standardzie wyposażony w automatykę oraz programator tygodniowy .

Technologia WindMaker, to oprócz urządzeń służących do odzysku ciepła (rekuperatory), to również moduły do wykorzystywania energii zakumulowanej w gruncie przy zastosowaniu GGWC (glikolowego gruntowego wymiennika ciepła) lub układu gruntowej pompy ciepła. Połączenie technologii rekuperacji oraz energii geotermalnej daje możliwość efektywnego chłodzenia pomieszczeń w okresie lata, a tym samym prowadzenia procesu regeneracji gruntu zwiększając efektywność obu układów.

 

Dlaczego WindMaker ?

  • Poprawa jakości parametrów fizyko-chemicznych powietrza;
  • Pełna regulacja wydajności przepływu, niezależnie od warunków panujących na zewnątrz;
  • Współpraca z najnowszymi technologiami, np. systemem inteligentnych budynków;
  • Ochrona przed zanieczyszczeniami zewnętrznymi;
  • Współpraca z Glikolowym Gruntowym Wymiennikiem Ciepła oraz Gruntowym Wymiennikiem Ciepła.

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.