aspol palac

  

Budownictwo energooszczędne, innowacyjne technologie, Odnawialne Źródła Energii (OZE), to kierunki stanowiące podstawę filozofii rozwoju spółki ASPOL FV. Tworzenie i korzystanie z rozwiązań chroniących środowisko naturalne jest alternatywną drogą rozwoju gospodarczego oraz świadectwem troski o przyszłość. Współpraca z partnerami myślącymi podobnymi kategoriami jest platformą wymiany doświadczeń, która umożliwiła wprowadzanie na rynki takich marek jak : EnerGeo – geotermalny system dolnych źródeł do gruntowych pomp ciepła, WindMaker - rekuperatory czy Hotterfield – niskotemperaturowe ogrzewanie płaszczyznowe. Prowadzona od ponad 20 lat działalność edukacyjna tworzy mocny fundament trwałego rozwoju wdrażanych technologii, stanowiąc istotną pomoc dla projektantów, instalatorów oraz inspektorów nadzoru, którzy profesjonalnie wykorzystują alternatywne źródła energii w skojarzeniu ogrzewania, chłodzenia i regeneracji. Współcześnie ASPOL FV jest firmą interdyscyplinarną, obsługującą różne segmenty rynku. Działa w branży budowlanej, dostarcza wysoko zaawansowane technologie dla potrzeb lotnictwa czy też tworzy nowoczesne rozwiązanie w sektorze sportowym jak np. technologia budowy i chłodzenia sztucznych lodowisk.

  

firmafirma3firma2

 

Wybrane etapy historii rozwoju firmy:

 

Rok 1992

Początki OZE

Utworzenie zespołu inżynierów zajmujących się badaniem pozyskiwania energii ze źródeł alternatywnych.
Rok 1993

Tworzywowe technologie instalacyjne

Wprowadzenie na rynek polski własnej marki tworzywowych technologii instalacyjnych z polipropylenu PPR oraz polietylenu HDPE
Rok 1994

Pierwsze lodowisko z tworzyw sztucznych

Łódź. Pierwsze w Polsce lodowisko wykonane w 100% z tworzyw sztucznych. Pionierska praca zespołu inżynierskiego w zakresie technologii projektu i wykonania. Perfekcyjne dopracowanie technicznej filozofii realizowania tego typu inwestycji zostało zmaterializowane poprzez zaprojektowanie i wykonanie 3 lata później następnego lodowiska dla KTH Krynica. Zastosowane tam rozwiązania technologiczno materiałowe stały się solidną podstawą budowy ENERGEO: geotermalnej technologii dolnych źródeł do gruntowych pomp ciepła.
Rok 1998

System Energeo

Istotny okres w rozwoju technologii dolnych źródeł do gruntowych pomp ciepła. System zostaje pozytywnie oceniony przez czołowych producentów pomp ciepła w kraju i zagranicą. Zdobywa wyróżnienia i pierwsze nagrody na wystawach targowych. Obecnie jest prawnie chroniony, jako marka „ ENERGEO”. Produkt został stworzony na bazie wiedzy i doświadczenia polskiej kadry inżynierskiej oraz partnerów ze Skandynawii, Niemiec, Czech i Austrii.
Rok 1999

Wentylacja

Uruchomienie produkcji kanałów i kształtek wentylacyjnych. Powstaje dział wentylacji, z roku na rok zwiększając zakres produkcyjny swej działalności. W dniu dzisiejszym należymy do grona firm obsługujących największe inwestycje w Polsce.
Rok 2000

Technologia WindMaker

Wprowadzenie na rynek technologii WindMaker, w szczególności central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła - rekuperatorów RAPTOR.
Rok 2001

Energeo Soft

Powołanie, pod przewodnictwem ASPOL FV, międzynarodowej grupy inżynierów, której celem jest opracowanie komputerowego programu do doboru dolnych źródeł do pomp ciepła. Zakrojone na szeroką skalę badania i konsultacje z producentami pomp ciepła, Instytutami Naukowymi, projektantami oraz wykonawcami, zakończyły się sukcesem i zmaterializowały w postaci stworzenia programu „ENERGEO soft” uhonorowanego nagrodą „Złotego instalatora”. Oprogramowanie stanowi stały punkt programu szkoleniowego dla projektantów oraz instalatorów
Rok 2003

Elektroniczna diagnostyka pracy dolnego źródła

Intensyfikacja działań w zakresie tworzenia narzędzi do wdrażania technologii OZE (Odnawialnych Źródeł Energii). Rozpoczęto prace nad stworzeniem możliwości diagnozowania i archiwizowania parametrów pracy dolnych źródeł ciepła, rozszerzając zakres przedmiotowy pracy międzynarodowej grupy ekspertów powołanej w 2001 roku.
Rok 2004

Ogrzewanie płaszczyznowe HOTTERFIELD

Prace nad nowymi kierunkami w technologiach energooszczędnych. Następuje proces modernizacji oferty w zakresie ogrzewania płaszczyznowego. Najnowszej generacji produkty i techniki montażowe zastępują dotychczas stosowane. Powstaje bardziej efektywny oraz ekskluzywny system HOTTERFIELD spełniający standardy wyznaczane przez Dyrektywy Unijne.
Rok 2006

Regeneracja dolnych źródeł ciepła

Uruchomienie nowego kierunku badawczego w przestrzeni Odnawialnych Źródeł Energii jakim jest regeneracja dolnych źródeł ciepła. Zaplanowano poddać analizie 60 różnego rodzaju instalacji opartych na pompach ciepła w Polsce, Czechach, Niemczech oraz Danii. Czasokres badań rozłożono na 7 lat. Program pilotowany przez Radę Badawczo Rozwojową ASPOL FV. W 2012 roku na podstawie przeprowadzonych analiz zaczęto przygotowywać produkty do regeneracji dolnych źródeł ciepła.
Rok 2008

Glikole dla budownictwa

Zakończenie prac technologicznych nad wprowadzeniem do oferty handlowej, glikolu etylenowego oraz propylenowego dedykowanego branży geotermalnej. Najwyższe standardy produktu zagwarantowała współpraca z takimi partnerami jak DOW CHEMICAL COMPANY (USA) czy też KILFROST (Anglia).
Rok 2009

Glikole HENOCK

Na rynek polski zostaje wprowadzona w branży geotermalnej technologia niezamarzających płynów „HENOCK” - glikol etylenowy, propylenowy oraz jego wodne roztwory
Rok 2010

Rynki zagraniczne

Dynamiczny wzrost eksportu technologii ASPOL-FV, w szczególności związanych z odnawialnymi źródłami energii. Wprowadzenie marki ENERGEO - geotermalnego systemu dolnych źródeł do gruntowych pomp ciepła - na rynki krajów : skandynawskich, środkowo-europejskich, rynek brytyjski oraz rosyjski.
Rok 2011

Polska organizacja rozwoju technologii pomp ciepła

Powstaje stowarzyszenie „POLSKA ORGANIZACJA ROZWOJU TECHNOLOGII POMP CIEPŁA. Członkami założycielami PORT PC są: Cezary Sawicki, Marcin Franke osoby reprezentujące ASPOL FV , oraz osoby reprezentujące firmy: CLIMA KOMFORT, DANFOSS, NATEO, NIBE-BIAWAR, STIEBEL-ELTRON, VAILLANT, VATRA, VIESSMANN oraz POLITECHNIKĘ WARSZAWSKĄ i AKADEMIĘ GÓRNICZO-HUTNICZĄ. Do dnia dzisiejszego jest to najbardziej aktywna w Polsce organizacja lobbująca na rzecz pomp ciepła. Stając się członkiem EHPA (Europe Heat Pump Association) z siedzibą w Brukseli rozszerzyła spektrum działania na całą Europę, mając wpływ na zwiększanie udziału pomp ciepła w sektorze Odnawialnych Źródeł Energii.
Rok 2013

Współpraca z instytutami naukowymi

Podpisanie umowy o wzajemnej współpracy i wymianie doświadczeń pomiędzy Politechniką Łódzką, Wydziałem Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska a ASPOL FV. Strony połączyły swoje możliwości dla rozwoju innowacyjnych produktów w branży odnawialnych źródeł energii oraz systemów odzysku ciepła w układach wentylacyjnych. Rozpoczyna się okres wspólnych przedsięwzięć badawczo-rozwojowych, integracji działań w zakresie promocji polskich rozwiązań technicznych oraz tworzenie platformy umożliwiającej nawiązywanie kontaktów i formułowanie postulatów w kwestiach istotnych dla branży.
Rok 2014

Glikole dla lotnictwa

Kontrakt z firmą KILFROST, światowym liderem i pionierem w produkcji płynów do odladzania samolotów, w przedmiocie dostaw dla portów lotniczych produktów mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa branży lotniczej.

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.